Меню сайтy
 
Освітній округ
 


Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Главная » 2018 » Червень » 4 » Літо – це маленьке життя
11:54
Літо – це маленьке життя

   Літо – це маленьке життя, особливо для школярів. Тому в перший день літа збірний загін учнів 7-Б та 10-Б Бахмутської ЗОШ№12 вирушили в байдарковий похід.

   Кажуть, що сучасна молодь не може жити без гаджетів і їм нічого не цікаво, насправді, це не правда. Мене здивувало, що діти в першу ніч хотіли подивитися на зірки, тому всі вирушили до пам’ятника Артему, щоб бути ближче до зірок. Це було прекрасно! Внизу нічне місто, річка, храм, а над тобою зоряне небо. Людей в цей час на горі мало, і ми мали змогу насолодитися цією красою. Треба сказати, що деякі діти були в поході в перший раз. І мені доводилося чути: я ще жодного разу не спала в наметі, не ходила на байдарках, не їла їжу, приготовлену на вогнищі, не співала пісень біля вогнища під гітару і багато ще чого в перший раз. Дітям відкривався світ. Час, проведений біля вечірнього вогнища, спільне приготування їжі, заготівля дров, організація табору змінювало моїх дітей на очах.

   Наступні день ми провели в байдарковому поході. І хоча клас вже не перший раз сплавлявся по Сіверському Донцю, перша спроба була у 8 класі, ми не переставали дивуватися навколишній красі. Ми бачили лелек, хатки бобрів, стрижів, черепах, які грілися на повалених деревах, понад берегами росли могутні дерева, важко сказати скільки їм років. В голову приходили думки про наших предків, історії рідного краю... Ця краса надихала, і було бажання стати якось краще, добріше, переглянути свої життєві цінності. На бадарках ми пропливли близько 20 км. На особливо живописних берегах ми діставалися берега, щоб розім'ятися і підкріпитися. У таборі на нас чекав смачний обід. Увечері ми грали в настільні ігри «Уно», «Мафія», «Хто я». Було весело і шумно. Я давно так не сміялася.

   У неділю ми відвідали Святогірську лавру, побували на екскурсії у верхніх печерах, діти уважно слухали екскурсовода. З огляду на те, що вони вчаться в класі з історичним профілем, отримані знання їм будуть у пригоді і далі. Побували ми на горі Артема вдень. І це зовсім інші враження. У променях сонця все виглядало інакше. Вниз ми спускалися екстримальною стежкою. Я була приємно вражена, коли подивилася на хлопчаків, вони дорослі, змужніли. Вони допомагали дівчаткам, допомагали людям похилого віку при посадці в електричку, для мене вони були справжньою опорою. І все це без нагадувань! Шкода, що все гарне швидко закінчується. Діти запропонували повторити похід у серпні. Цей похід – справжня навчальна практика, перевірка на знання, на підготовку до дорослого життя. Завдяки тому, що серед нас були вчителі географи, фізкультури, хімії, трудового навчання, діти в неформальній обстановці повторили те, що вчили в школі: процес горіння і інші хімічні процеси, види рослин, грибів, тварин, часовий пояс, навчилися користуватися компасом, пройшли майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, грали в волейбол ... І найцікавіше запитання: «А де ж були телефони?» Діти діставали їх тільки, щоб зателефонувати батькам.

   Наостанок, хочу висловити подяку тим батькам, які допомогли нам організувати таку незабутню поїздку і, звичайно, Центру туризму Управління освіти міста! Окрема подяка моїм дітям, завдяки яким я відчуваю себе молодою і щасливою.

Класний керівник 10-Б класу Олена Місечко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 282 | Добавил: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]