Меню сайтy
 
Освітній округ
 


Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Главная » 2014 » Лютий » 4 » ОБЕРЕЖНО, ГРИПП!
08:29
ОБЕРЕЖНО, ГРИПП!

Профілактика ГРВІ та ГРИПУ
1. Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Заборона на масові збори - чудово! Пройтися зупинку пішки, не піти зайвий раз до супермаркету - мудро!
2. Маска. Корисна штука, але не панацея. Обов'язково має бути на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом.
3. Миття рук. Руки хворого - джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий хапає все навколо, ви торкаєтеся цього всього рукою, здрастуй, ГРВІ ! Не чіпайте свого обличчя. Мийте руки часто, багато, постійно носіть із собою вологі дезинфікуючі серветки. Вчіться! Якщо вже немає хустки, кашляти - чхати не в долоньку, а в лікоть.
4. Повітря. Вірусні частинки годинами зберігають свою активність в сухому теплому і нерухомому повітрі, але майже миттєво руйнуються в повітрі прохолодному, вологому і рухомому. Гуляти можна скільки завгодно! Підчепити вірус під час прогулянки практично не реально. Якщо вже ви вийшли погуляти, так не треба показового ходіння в масці по вулицях. Вже краще подихайте свіжим повітрям, а маску натягніть перед входом в автобус, офіс або магазин. Оптимальні параметри повітря в приміщенні - температура близько 20С, вологість 50-70 %. Обов'язкове часте й інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Саме початку опалювального сезону став початком епідемії!
Контролюйте вологість. Мийте підлогу. Провітрюйте приміщення. Краще тепліше одягніться, але не включайте додаткові обігрівачі .
5. Стан слизових оболонок. У верхніх дихальних шляхах постійно утворюється слиз. Слиз забезпечує функціонування так званого мысцевого імунітету - захисту слизових оболонок. Якщо слиз і слизові оболонки пересихають - його робота порушується і віруси з легкістю долають захисний бар'єр ослабленого місцевого імунітету, і людина захворює.
Головний ворог місцевого імунітету сухе повітря.
Зволожуйте слизові оболонки! Елементарно: одна чайна ложка звичайної кухонної солі на один літр кип'яченої води. Заливайте в будь-який флакон - пшікалку і регулярно пшикайте в ніс (чим більше народу навколо тем частіше). Можна купити в аптеці фізіологічний розчин або сольові розчини. Капайте, пшикайте особливо тоді , коли з дому ви йдете туди, де багато людей. Головне не шкодуйте !

Увага!
Лікування ГРВІ та грипу - це не ковтання таблеток! Це створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався.

Правила лікування

Тепло одягнутися, але в кімнаті повинно бути прохолодно і волого. Температура близько 20 С, вологість 50 - 70 %.
Мити підлогу, зволожувати приміщення, провітрювати його.
Категорично не примушувати себе їсти. Якщо хочеться - легке, вуглеводне, рідке.
Вживати багато воологи! Компоти, морси, чай (у чай дрібно порізати яблучко), відвари родзинок, кураги. Температура рідини дорівнює температурі тіла.
Ніс частіше промивати сольовим розчином.
Щоб боротися з високою температурою - тільки таблетки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин (кажуть доктора).

Ситуації , коли лікар потрібний обов'язково:
Відсутність поліпшень на 4-ий день хвороби;
Підвищена температура тіла на сьомому дні хвороби;
Погіршення після поліпшення;
Поява ізольовано або в поєднанні: блідості шкіри, спраги, задишки, інтенсивного болю;
Посилення кашлю;
При підвищенні температури тіла не допомагають парацетамол та ібупрофен.

Лікар потрібен обов'язково і терміново у разі:
Втрати свідомості, судом;
Ознак дихальної недостатності ;
Інтенсивний біль, де завгодно;
Навіть помірний біль в горлі за відсутності нежиті;
Навіть помірний головний біль у поєднанні з блювотою;
Набряклості шиї;
Висипання, яке не зникає при натисканні на нього;
Температура тіла вище 39°0 С, яка не знижується через 30 хвилин після застосування жарознижуючих засобів;
Будь-яке підвищення температури тіла у поєднанні з ознобом і блідістю шкіри.


Просмотров: 288 | Добавил: OLGAR | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]