Меню сайтy
 
Освітній округ
 


Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Главная » 2018 » Серпень » 23 » Свято "Першого дзвоника"
15:03
Свято "Першого дзвоника"

Похожее изображение      Кожного року 1 вересня українська громадськість відзначає День знань – день початку нового навчального року. Державним святом його проголошено з 1 вересня 1984 року. Традиційно свято супроводжувалося урочистими заходами – шкільними лінійками, на яких були присутні всі учні, вчителі, запрошені гості. В суспільстві склався стереотип, що з року в рік на урочистих лінійках під палючим сонцем чи рясним дощем розповідаються ті самі вірші та лунають ті самі пісні про школу й дитинство. Це стереотипне мислення налаштовує батьків на негативне сприйняття таких урочистостей.

        Зрозуміло, що не у всіх школах лінійки довгі та нудні, багато закладів середньої освіти можуть похвалитися цікавими традиціями святкування 1 вересня. Тому наразі деякі школи відмовляються від традиційного проведення 1 вересня, замінюючи їх іншими заходами, активно ведуться пошуки нових форм його проведення.

    Крім того, і Міністерство освіти і науки України рекомендує відійти від стандартного проведення «першого дзвоника» у форматі лінійки. Ми впевнені, що наші педагоги та директори закладів освіти творчі, винахідливі, оригінальні, талановиті, креативні, і вони мають своє нестандартне бачення проведення цього свята. Тому пропонуємо ознайомитися, як цей день проходить у наших сусідів, ближніх і далеких.

 

 

    Перший день у школах Німеччини, зазвичай, святковий. Малеча приходить із батьками, інколи – з усією родиною. Проводиться фотосесія. Може проходити богослужіння, екскурсія для першокласників по школі. Інколи учні старших класів готують для «першачків» концерт. Квітів вчителям не дарують, але до Дня знань 6-річні першокласники, за традицією, разом з батьками склеюють конусоподібний кульок із паперу і прикрашають його аплікацією. Потім батьки складають туди солодощі, іграшки та різні цікаві дрібниці.

     Обов’язковий момент – урочистий вихід нових учнів у супроводі класного керівника із загальної зали в клас. Там вони знайомляться і отримують перше завдання додому – намалювати те, що лежало в їхніх кульках.

     У Австрії першокласники також вирушають до школи з Schultüte – пакунком школяра. Ця традиція існує ще з XIX століття. Раніше великий яскравий пакунок батьки та родичі наповнювали солодощами для малюка. Нині туди кладуть канцелярське приладдя, іграшки, книжки. Звичайно, є там і солодкий сюрприз.

      Адміністрація школи влаштовує святкування у великій залі школи чи, наприклад, у ратуші. Старші учні готують концерт, потім дітям видають їхні Schultüte й інколи – маленькі букетики квітів. Під час переходу до старшої школи діти також дивляться концерт, потім отримують книжки в подарунок і йдуть на екскурсію школою.

     У Нідерландах навчальний рік починається тільки в понеділок, можливо, - і в середині серпня. Всіх дітей збирають разом, директор висловлює промову. Квіти прийнято дарувати не в перший день навчального року, а в останній. Проводиться конкурс листівок. Всі діти під час канікул надсилають в школу листівки, саморобні, оригінальні. Переможців нагороджують чимось цікавим і обов’язково – морозиво за рахунок школи.

      Перший понеділок вересня у Канаді називається Днем Праці – Labor Day – це загальнодержавний вихідний і вважається офіційним закриттям літнього сезону. А навчання стартує наступного дня – у перший вівторок вересня. Лінійок немає. У перший вівторок вересня всі учні збираються в спортзалі, директор висловлює невеличку промову, потім всі розходяться по класах і починається навчання. У другі вихідні вересня влаштовується Family Fun Day (сімейний розважальний день). На подвір’ї школи ставлять батути та різні атракціони, влаштовують частування.

      У Ізраїлі перший день навчання – 1 вересня. Але в ізраїльських школярів початок вересня іноді сповнений вихідних через єврейський новий рік та інші свята – в такому разі, початок навчання відбувається пізніше 1 вересня. Діти приходять до школи на перший урок о 8:15, знайомляться, спілкуються зі своїми однокласниками. Святкова лінійка проходить під час другого уроку – школярі пишуть на повітряних кульках побажання і запускають їх в небо.

     У Японії першокласники йдуть до школи в шість років на початку квітня, коли починає цвісти сакура. Тут вважають, що весна – це початок нового життя, тому саме час починати вчитися. Святкова лінійка проводиться тільки для першокласників в актовій залі. Їх вітають вчителі, вирішують організаційні питання з батьками, і в першій половині дня діти йдуть додому. Потім у першокласників і батьків є тиждень на підготовку до школи. І вже через тиждень, в школу йдуть всі школярі.

     У Камбоджі малюки вперше знайомляться зі школою 1 жовтня. Перший день школи тут такий, як і інші. Ані квітів, ані тортів. Але іноді діти дарують вчителю подарунки: мило, рушники, побутові прилади – в залежності від добробуту учнів та престижності школи.

     У багатьох країнах, наприклад, у Франції, Великій Британії, Норвегії, Фінляндії, Індії перше вересня – це несвятковий день, а просто початок нового навчального року.

     На наше переконання, певні урочистості є важливими для перших, п’ятих, десятих та одинадцятих класів, але усіх інших дітей не обов’язково залучати до урочистої лінійки. Важливо пам’ятати – що це святкування Нового навчального року. Зазвичай, святкуючи новий рік, люди веселяться, загадують бажання, мріють, пригощаються смачненьким, дарують один одному подарунки, одним словом, свято, переповнене бажань, мрій і задоволення.

 СтаттПохожее изображениея повністю 

Просмотров: 352 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]