Освітній округ
 

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Главная » 2018 » Травень » 16 » УРОК З СЕРІЇ «НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ»
11:19
УРОК З СЕРІЇ «НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ»

   Ми всі хочемо жити у справедливому суспільстві, дихати чистим повітрям, пити незабруднену воду, отримувати гідну зарплатню, мати власне затишне житло. Але часто люди не задумуються над тим, що деякі наші вчинки шкодять природі та, взагалі, ставлять під сумнів наше комфортне існування на планеті Земля. Щодня збільшуються викиди парникових газів, забруднюється світовий океан та ведуться безглузді війни, від яких страждає мирне населення. Тобто у світі існують глобальні проблеми, які потрібно вирішувати спільно.
   Саме тому у 2015 році світові лідери затвердили 17 глобальних цілей, які мають на меті викорінити бідність, подолати нерівність та несправедливість та зупинити зміну клімату до 2030 року. На думку ЮНІСЕФ, для досягнення цих цілей діти повинні знаходитися у центрі формування основних цінностей.
Ціль всесвітньої ініціативи «Найбільший урок у світі» - провести заняття у 100 країнах та ознайомити дітей у всьому світі із глобальними цілями. В Україні проект охопить 450 міст та містечок, де відбудуться уроки для 15 тисяч дітей про глобальні цілі, лідерські навички та про те, як діти можуть захистити свої права.
   У рамках проекту «Найбільший урок у світі», який ініційований Дитячим фондом ООН, в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 12 було проведено серію уроків, які висвітлюють питання глобалізації.
   Перше заняття з цього циклу було проведено вчителем історії Іваненко Віктором в 5-А класі на тему «Спільна робота для досягнення глобальних цілей». Під час уроку дітей ознайомили з анімацією про глобальні проблеми людства та запропонували їм поміркувати над шляхами їх вирішення. Учні активно брали участь у обговоренні, пропонували свої власні ідеї, міркували над тим, що можна зробити прямо зараз. Вони усвідомили, що чимало людей у світі не мають доступу до багатьох базових речей, як от достатня кількість їжі, питної води, нормальне житло. Діти дізналися про Глобальні цілі сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй, спрямовані на покращення якості життя людей у всьому світі, у тому числі і в нашому довкіллі.
   Діти разом із вчителем дійшли висновку, що лише спільна робота допоможе виконати 17 глобальних цілей. Якщо людство хоче жити в правових країнах, де закон допомагає подолати несправедливість та користуватися усіма благами природи, то потрібно діяти зараз. Починати потрібно з себе, показуючи приклад іншим людям. Повідомляти про порушення прав людини, забруднення навколишнього середовища, брати участь у благодійних акціях. Діти пообіцяли залучати друзів та родичів до поширення інформації про глобальні проблеми, узявши на себе зобов'язання розповісти певній кількості людей про Глобальні цілі і попросити їх відвідати сайт
www.globalgoals.org. 
   Учні нашої школи завдяки цій акції стали частиною глобального руху, спрямованого на інформування майбутнього покоління про його права, а також про проблеми та виклики, які вже стоять перед людством.

 #LargestLessonUkraine #SDGs4Children #TeachSDGs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 80 | Добавил: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]